ANT-900-RP-2-A
DigiKey Part Number
1857-1002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-900-RP-2-A
Description
RF ANT 900MHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Whip, Tilt RP-SMA Male Connector Mount
Manufacturer
Datawave LLC
VSWR
1.5
Packaging
Bulk
Gain
2.1dBi
Part Status
Active
Power - Max
30 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
900MHz
Height (Max)
4.528" (115.00mm)
Frequency Range
880MHz ~ 960MHz