CY7C1513KV18-250BZC
DigiKey Part Number
2156-CY7C1513KV18-250BZC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1513KV18-250BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 72Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (13x15)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CY7C1513KV18-250BZC Models
Category
Memory Organization
4M x 18
Packaging
Bulk
Clock Frequency
250 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)