APF19-19-13CB/A01
DigiKey Part Number
294-1150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APF19-19-13CB/A01
Description
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Aluminum Top Mount
Category
Length
0.748" (19.00mm)
Mfr
Width
0.748" (19.00mm)
Series
Fin Height
0.500" (12.70mm)
Packaging
Box
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
4.00°C/W @ 200 LFM