CVSS-945-125.000
DigiKey Part Number
744-1663-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVSS-945-125.000
Description
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ SNWV
Detailed Description
125 MHz VCXO Sine Wave Oscillator 5V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CVSS-945-125.000 Models
Category
Voltage - Supply
5V
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±20ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
30mA
Size / Dimension
0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)