CPROBS5-0100
DigiKey Part Number
744-1768-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPROBS5-0100
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) Sine Wave Oscillator 5V Module Adapter, BNC M to F
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Free Hanging
Type
Package / Case
Module Adapter, BNC M to F
Frequency
Size / Dimension
0.550" Dia x 2.590" L (13.97mm x 65.79mm)