CPRO33-100.000
DigiKey Part Number
744-1241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPRO33-100.000
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Module Adapter, SMA M to F
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
45mA
Base Resonator
Mounting Type
Free Hanging
Type
Package / Case
Module Adapter, SMA M to F
Frequency
Size / Dimension
0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)