CLPFL-0025-BNC
DigiKey Part Number
744-1735-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLPFL-0025-BNC
Description
RF FILTER LOW PASS 25MHZ BNC
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25MHz Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth BNC In-Line Module
Category
Frequency
25MHz
Manufacturer
Crystek Corporation
Filter Type
Low Pass
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Package / Case
BNC In-Line Module
Part Status
Active
Size / Dimension
0.550" Dia x 2.590" W (13.97mm x 65.79mm)