CCSMA18-MM-086F-120
DigiKey Part Number
744-1421-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA18-MM-086F-120
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10'
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 2.54mm OD Coaxial Cable 120.0" (3.0m) 10.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Crystek Corporation
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
120.0" (3.0m) 10.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
2.54mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-45°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 0
COAX CBL SMA TO SMA 24"
In-Stock: 87
COAX CBL SMA TO SMA 36"