CCMX2-MM-RG316-24
DigiKey Part Number
744-1714-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCMX2-MM-RG316-24
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-316 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-316
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug, Right Angle
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C