CCMX-MM-RG178-18
DigiKey Part Number
744-1689-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCMX-MM-RG178-18
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-178 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-178
Cable Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
MMCX Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C