CXA1816-0000-000N0UN450G is available for purchase but is not normally stocked.
CXA1816-0000-000N0UN450G
DigiKey Part Number
CXA1816-0000-000N0UN450G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXA1816-0000-000N0UN450G
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
109 lm/W
Current - Max
900mA
Size / Dimension
17.85mm L x 17.85mm W
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.70mm
Light Emitting Surface (LES)
12.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1770lm (1710lm ~ 1830lm)
Current - Test
450mA