C566D-BFF-CU34Q3S2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C566D-BFF-CU34Q3S2 |
Description | LED BLUE DIFFUSED 5MM OVAL T/H |
Manufacturer Standard Lead Time | 2 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Blue 470nm LED Indication - Discrete 3.4V Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lens Size 5.20mm x 4.60mm |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.4V |
Series | Current - Test 20mA |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Viewing Angle 70° x 30° |
Part Status Active | Mounting Type |
Color | Wavelength - Dominant |
Configuration Standard | Package / Case Radial |
Lens Color Blue | Supplier Device Package |
Lens Transparency Diffused | Height (Max) 11.90mm |