LFA50F-12-SN
DigiKey Part Number
1776-1320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA50F-12-SN
Description
AC/DC CONVERTER 12V 50W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFA50F-12-SN Models
Category
Power (Watts)
Efficiency
81.5%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Part Status
Active
Features
Universal Input
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
4.3 A