LFA150F-12-SNY
DigiKey Part Number
1776-3170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA150F-12-SNY
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFA150F-12-SNY Models
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
85%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Enclosed
Size / Dimension
6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 74.9mm x 37.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
12.5 A