GHA500F-12
DigiKey Part Number
1776-1230-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GHA500F-12
Description
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GHA500F-12 Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
89%
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1
12V
Minimum Load Required
No
Current - Output 1
12.5 A