OH300-50503CF-010.0M
DigiKey Part Number
CW828TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW828CT-ND - Cut Tape (CT)
CW828DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH300-50503CF-010.0M
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO CMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±5ppb
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)