AO320-CC-60103CF-025.0M
DigiKey Part Number
222-AO320-CC-60103CF-025.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AO320-CC-60103CF-025.0M
Description
XTAL OSC OCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 7-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±1ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
1.1A
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
7-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.567" (14.40mm)