BW-26AL-9G5F
DigiKey Part Number
4771-BW-26AL-9G5F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-26AL-9G5F
Description
CABLE 9 COND 26AWG SHLD 5 FT
Customer Reference
Detailed Description
9 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Gray 26 AWG 5.00' (1.52m)
Category
Length
5.00' (1.52m)
Voltage
300 V
Operating Temperature
80°C
Jacket (Insulation) Thickness
0.0091" (0.230mm)
Jacket (Insulation) Diameter
0.197" (5.00mm)