CZRF52C18 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Zener Diode 18 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C18
DigiKey Part Number
641-1074-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C18
Description
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C18 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 14 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
50 Ohms