ATV15C121JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
193V Clamp 7.77A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
ATV15C121JB-HF
DigiKey Part Number
ATV15C121JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV15C121JB-HF
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ATV15C121JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.77A