3239-24-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN120B-500-ND
1175-3239-24-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-24-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Black 3000V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.075" (1.90mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C