3135-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN102W-500-ND
1175-3135-22-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" White 600V
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C