3135-22-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN102B-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-22-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG BLK FOOT
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Black 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C