3135-16-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
CN672B-500-ND
1175-3135-16-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-16-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Black 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.119" (3.02mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 200°C