1672-18-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN371Y-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1672-18-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 300V YEL 25'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Yellow 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.122" (3.10mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Additional Resources
In-Stock: 17
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 18AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 18AWG 300V RED 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 18AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 5
Alternate Length
HOOK-UP STRND 18AWG YEL 100'
HOOK-UP STRND 18AWG 300V YEL 50'