CM41532768EZFT
DigiKey Part Number
300-8750-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8750-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8750-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM41532768EZFT
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF