CM13032768DZFT
DigiKey Part Number
300-8039-2-ND - Tape & Reel (TR)
300-8039-1-ND - Cut Tape (CT)
300-8039-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM13032768DZFT
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Lead, 3 Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM13032768DZFT Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.055" W (6.70mm x 1.40mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)