CFS-20632768HZCB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Citizen Finedevice Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 1 610
Datasheet
32.768 kHz ±5ppm Crystal 9pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
CFS-20632768HZCB
DigiKey Part Number
CFS-20632768HZCB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFS-20632768HZCB
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.075" Dia (1.90mm)
Frequency Tolerance
±5ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)