CMATVS3V3 TR PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMATVS3V3 TR PBFREE |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOD923 |
Manufacturer Standard Lead Time | 99 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 11V Clamp 7A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 80W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case SOD-923 |
Voltage - Breakdown (Min) 5V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11V | Base Product Number |