CMATVS3V3 TR PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CMATVS3V3TRPBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CMATVS3V3TRPBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CMATVS3V3TRPBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMATVS3V3 TR PBFREE
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11VC SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11V Clamp 7A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
80W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11V