RZ3A60D75
DigiKey Part Number
1864-1252-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RZ3A60D75
Description
SSR RELAY 3PST-NO 75A 42-660V
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 660 V
Series
Load Current
75 A
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C