RZ3A60D55P
DigiKey Part Number
1864-RZ3A60D55P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RZ3A60D55P
Description
SSR RELAY 3PST-NO 55A 42-660V
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RZ3A60D55P Models
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
42 V ~ 660 V
Series
Load Current
55 A
Packaging
Box
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C