RM1A23D25
DigiKey Part Number
1864-1221-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM1A23D25
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-265V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
EDA/CAD Models
RM1A23D25 Models
Category
Voltage - Input
3 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 265 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C