PD30CNP60PASA
PD30-PS Photoelectric Sensor from Carlo Gavazzi
PD30CNP60PASA
DigiKey Part Number
1864-2112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD30CNP60PASA
Description
SENSOR REFLECTIVE 6M PNP NO/NC
Detailed Description
Reflective, Diffuse Optical Sensor 236.22" (6m) PNP
EDA/CAD Models
PD30CNP60PASA Models
Output Configuration
PNP
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
236.22" (6m)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V