PD30CND10NASA
DigiKey Part Number
1864-2087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PD30CND10NASA
Description
SENSOR REFLECTIVE 1M NPN NO/NC
Detailed Description
Reflective, Diffuse Optical Sensor 39.370" (1m) NPN
EDA/CAD Models
PD30CND10NASA Models
Output Configuration
NPN
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
39.370" (1m)
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V