GMS-32S-26A
DigiKey Part Number
1864-2301-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMS-32S-26A
Description
MMS 32A STD BREAK 18-26A
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Manual Motor Starter 26A 690 V AC DC Rocker DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
26A
Manufacturer
Carlo Gavazzi Inc.
Voltage Rating - AC
690 V