GMB632PC30
DigiKey Part Number
1864-1343-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMB632PC30
Description
CIR BRKR THERM 30A 240VAC/125VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 30A 240 V AC 125 V DC Lever DIN Rail
Category
Voltage Rating - AC
240 V
Voltage Rating - DC
125 V
Number of Poles
2
Current Rating (Amps)
30A