GMT10CG560J100NT4 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMT10CG560J100NT4 |
Description | CAP0603 COG 56PF 5% 100V AECQ |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 56 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |