GMC31CG391G100NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC31CG391G100NT |
Description | CAP1206 COG 390PF 2% 100V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |