GMC31CG391G100NT
DigiKey Part Number
4713-GMC31CG391G100NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC31CG391G100NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC31CG391G100NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31CG391G100NT
Description
CAP1206 COG 390PF 2% 100V
Detailed Description
390 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)