HSDL-9100-024
DigiKey Part Number
516-3059-2-ND - Tape & Reel (TR)
516-3059-1-ND - Cut Tape (CT)
516-3059-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSDL-9100-024
Description
IC PROX SENSOR ANLG OUT REFL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Reflective Optical Sensor 0.197" (5mm) 4-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HSDL-9100-024 Models
Category
Current - DC Forward (If) (Max)
100 mA
Manufacturer
Broadcom Limited
Output Type
Photodiode
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Response Time
6µs, 6µs
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Sensing Distance
0.197" (5mm)
Package / Case
4-SMD
Sensing Method
Reflective
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Collector (Ic) (Max)
100 mA