PSPT-094-175-WT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Brady Corporation
In Stock: 0
Datasheet
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 0.09" Dia (44.5mm x 2.4mm); Cable O.D. 0.02" ~ 0.08" (0.6mm ~ 2.0mm)
PSPT-094-175-WT
DigiKey Part Number
2267-PSPT-094-175-WT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSPT-094-175-WT
Description
WIRE MARK SLV 28~18AWG 1=100PCS
Customer Reference
Detailed Description
Category
Label Size
1.75" W x 0.09" Dia (44.5mm x 2.4mm); Cable O.D. 0.02" ~ 0.08" (0.6mm ~ 2.0mm)
Manufacturer
Brady Corporation
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C