M21-1500-427
DigiKey Part Number
2267-M21-1500-427-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M21-1500-427
Description
LABEL 1.5" W X 14' L CLR/WH
Detailed Description
White, Transparent Self Laminating Label 1.50" W x 14.0' L (38.1mm x 4.3m)
Category
Label Size
1.50" W x 14.0' L (38.1mm x 4.3m)
Manufacturer
Brady Corporation
Color
White, Transparent
Series
Material
Vinyl
Packaging
Bulk
For Use With/Related Products
BMP®21 PLUS Printer (Handheld), IDPAL™ Printer (Handheld)
Part Status
Active
Operating Temperature
-70°C ~ 60°C