LSZH-500-150-YL
DigiKey Part Number
2267-LSZH-500-150-YL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSZH-500-150-YL
Description
SLEEVE, 0.5 IN DIA X 1.5 IN W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow Heat Shrinkable Label 1.50" W x 0.50" Dia (38.1mm x 12.7mm); Cable O.D. 0.25" ~ 0.45" (6.4mm ~ 11.4mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.50" W x 0.50" Dia (38.1mm x 12.7mm); Cable O.D. 0.25" ~ 0.45" (6.4mm ~ 11.4mm)