SM453230-121N7YP
DigiKey Part Number
118-SM453230-121N7YPTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SM453230-121N7YPCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SM453230-121N7YPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM453230-121N7YP
Description
LAN XFMR,10GBE,POE+,IEEE
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120µH LAN 1/2.5/5/10G Base-T Pulse Transformer 1:1 Surface Mount
Category
Inductance
120µH
Manufacturer
Bourns Inc.
Turns Ratio - Primary:Secondary
1:1
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.185" L x 0.127" W (4.70mm x 3.22mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Transformer Type
LAN 1/2.5/5/10G Base-T
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C