CM453232-390KL
DigiKey Part Number
118-CM453232-390KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM453232-390KLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM453232-390KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM453232-390KL
Description
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 150 mA 4.5Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM453232-390KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
4.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)