CM453232-390KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CM453232-390KL |
Description | FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 150 mA 4.5Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CM453232-390KL Models |
Category | DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 50 @ 2.52MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 10MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 2.52 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1812 |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm) |