CM453232-330JL
DigiKey Part Number
118-CM453232-330JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CM453232-330JLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CM453232-330JLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM453232-330JL
Description
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 160 mA 4Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM453232-330JL Models
Category
DC Resistance (DCR)
4Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)