CM322522-180KL
DigiKey Part Number
CM322522-180KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CM322522-180KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CM322522-180KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-180KL
Description
FIXED IND 18UH 110MA 3.3 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 110 mA 3.3Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-180KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
27MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)