GPTGP7000ULM-0.100-02-0808
DigiKey Part Number
211-GPTGP7000ULM-0.100-02-0808-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GPTGP7000ULM-0.100-02-0808
Detailed Description
Thermal Pad Gray 203.20mm x 203.20mm Square Tacky - Both Sides
Thermal Conductivity
7.0W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
203.20mm x 203.20mm
Thickness
0.100" (2.54mm)